Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiče v Ostravě čekají další komplikace, začne oprava mostů přes Odru

  • Ostrava,

Oba mosty přes řeku Odru v ostravské ulici 28. října jsou ve špatném stavu. S jejich opravou se začne ve čtvrtek 15. července. To znepříjemní život hlavně řidičům, uzavřeny totiž budou zpočátku levé jízdní pruhy v obou směrech. Ve špičkách tak bude potřeba počítat s kolonami a se zdržením při průjezdu.

Oba mosty přes řeku Odru v Ostravě se dočkaly. Jejich oprava začne ve čtvrtek 15. července.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Oba mosty přes Odru v Ostravě Nové Vsi už začínaly být ve špatném stavu. Bude proto nutná jejich celková rekonstrukce, kvůli které se nevyhneme nutným omezením provozu. Omezení a uzavírky budou podobné jako vloni a předloni, když se rekonstruovaly železniční mosty ve Svinově. To znamená, že v každé etapě bude průjezdný jeden jízdní pruh v obou směrech a jeden speciální pruh bude určený autobusům."

Stavba má trvat 390 dnů s přestávkou v zimním období, kdy se práce přeruší a provoz na mostech bude v běžném režimu. Na jaře se pak opět bude v rekonstrukci pokračovat, hotovo by mělo být do konce roku 2022.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Rekonstrukce mostů bude trvat přes rok kvůli velkému rozsahu prací. Přece jenom se jedná o celkovou opravu. Takže budou odstraněny živičné vrstvy a izolace, pryč půjde i mostní zábradlí a mosty dostanou vše nové. Také budou opraveny mostní římsy a mostní závěry. Celá ocelová konstrukce i spodní betonová konstrukce mostů bude otryskána a následně opatřena vhodnou ochranou. Ocel dostane protikorozní vrstvu, beton nové sanační omítky. Součástí rekonstrukce bude i repase ložisek a oprava veřejného osvětlení."

Stavba vyjde na na 71,6 milionu korun, z 85% bude spolufinancována z evropských fondů.

V Ostravě přitom aktuálně probíhá řada dalších oprav komunikací. Na příjezdu do Poruby z Rudné je uzavírka kvůli výstavbě nového kruhového objezdu v ulici Nad Porubkou. Další uzavírka probíhá v ulici 17. listopadu, kvůli opravě mostu přes potok Porubka. A také začala oprava gabionové zdi na prodloužené Rudné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy