Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pátrají po potetovaném zloději kol, do paneláků v Porubě se dostal díky klíčům

  • Ostrava,

Kriminalisté se zabývají krádežemi kol v Ostravě-Porubě. V pondělí zveřejnili video s pachatelem, který se díky nalezeným nebo ukradeným klíčům dostal do jednoho ze vchodů domu na ulici Slavíkova. Muže se dosud nepodařilo vypátrat, má přitom výrazné tetování. Policisté se proto obracejí na veřejnost s prosbou o zjištění jeho totožnosti

video: PČR

Krádež se stala 6. června 2021. Muže zaznamenal kamerový systém. Záběry zachycují jeho zkoušení klíčů a také následný odchod s oběma ukradenými koly. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Šetřením bylo zjištěno, že pachatel se nejdříve pokusil zřejmě nalezenými nebo odcizenými klíči otevřít jeden ze vchodů do domu na ulici Slavíkova. Poté, co se mu to nepodařilo, zkusil jiný vchod, kde už byl však úspěšnější a do několika minut odešel hned se dvěma jízdními koly." 

Zloděj způsobil škodu za necelých 40.000 korun a pátrají po něm policisté. Díky výraznému tetování by muže někdo mohl poznat. 

Popis pachatele: muž zdánlivého věku 30 – 40 let, vysoký asi 180 cm a střední postavy. V době spáchání skutku měl na sobě bundu černé barvy, riflové kalhoty modré barvy, na nohou tmavé boty a na hlavě kšiltovku černé barvy. Podezřelý muž má na pravé straně krku tetování, kdy se jedná pravděpodobně o symbol karty - pikové eso, pod nimž má vytetován nápis, který je částečně schován pod límcem bundy. Na levé straně krku má rovněž tetování. Na hřbetu levé ruky má pak vytetován nezřetelný nápis a na prstech obou rukou má vytetované písmena. Zpod rukávu pravé ruky jde také vidět část tetování. 
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Policisté v souvislosti s tímto případem také pátrají po odcizených jízdních kolech V prvním případě se jednalo o pánské horské jízdní kolo, značky KTM model ULTRARIDE, modré barvy, výrobní číslo KS81104509. I druhé horské jízdní kolo bylo pánské, značky CTM model RAMBLER, 3.0 29", velikost rámu M, barvy petrolejové a žluté, výrobní číslo: 4527/CA0461. Není vyloučeno, že tento pachatel může mít na svědomí i jiné činy. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, případně i k samotným jízdním kolům, aby se obrátila na linku 158, nebo na nejbližší policejní služebnu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy