Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skútrista se pustil do honičky s policisty. Daleko neujel a skončil ve vězení

  • Ostrava,

Ujíždět policistům se rozhodně nevyplácí. Přesvědčil se o tom recidivista z Ostravy, který se na skútru rozhodl pustit do honičky s policejní hlídkou. Tím vše ještě zhoršil a tak nakonec skončil rovnou ve vazbě.

Policisty v Ostravě zaujal v rámci noční služby jezdec na skútru, který si to po silnici doslova šněroval. Na Opavské ulici v Třebovicích se proto rozhodli, že jej zastaví a zkontrolují, zda není opilý nebo pod vlivem nějakých drog. Ukázalo se, že to nebude tak jednoduché. Skútrista přidal plyn a chtěl ujet.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži zákona se tedy rozhodli muže pronásledovat. Do akce se také zapojily okolní hlídky, které chtěly ujíždění zabránit. Motorkář se svou zběsilou jízdou vydal po chodníku, louce, ale také cyklostezce. Muži zákona řidiči chtěli policejním zátarasem zabránit v další jízdě, ale ani to nepomohlo."

Policisté vytvořili zátaras, pomocí kterého mu chtěli v další jízdě zabránit. Jezdec ale projel a dokonce na policisty i najížděl. Ti naštěstí stačili uskočit. Poblíž křižovatky u vodárny se vydal k rybníkům ale v lesíku spadl. Nic se mu nestalo a tak dále utíkal po svých a chtěl zmizet v lese. To mu ale nevyšlo.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Schoval se do lesnatého porostu, který se v blízkosti nehody nacházel. Během krátké chvilky už měl podezřelý muž ruce v poutech a byl převezen na oddělení k dalším procesním úkonům. Jak se později ukázalo, řidič měl být pod vlivem jiných návykových látkách."

Ukázalo se že jde o 11 krát trestaného recidivistu, který má uložen zákaz řízení motorových vozidel. Komisař ho obvinil ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání . Hrozí mu až 6 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy