Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dalšího zloděje kovu natočily v Ostravě kamery. Pomozte policii s jeho odhalením

  • Ostrava,

Krádeže kovů jsou v našem regionu stále velmi časté. Pro zloděje, kteří lup odvezou do sběru, je to poměrně snadný způsob pro získání peněz. V Ostravě takového zloděje natočily kamery a policie teď pátrá po jeho totožnosti.

Zní to neuvěřitelně, ale zloděj, kterého vidíte na záběrech bezpečnostních kamer, si udělal z domu na Brandlově ulici v centru Ostravy doslova jakousi banku. Vždy když potřeboval peníze, vyrazil k němu a orval další kus okapu. Policisté vědí o nejméně třech případech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ostravští kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality prověřují okolnosti přečinu krádeže. Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který ve vrátil na místo činu třikrát a ve všech případech odcizil měděné okapy. Svým jednáním způsobil již škodu okolo 50.000,- Kč."

Je pravděpodobné, že měď skončila v nějaké sběrně. Výkupní ceny se v současné době pohybují kolem 150 korun za kilogram. Přitom riziko, že bude zloděj polapen, je poměrně vysoké, protože v Ostravě je velmi hustá síť bezpečnostních kamer. 

Svatopluk Harok, strážník MP Ostrava: "Díky kamerám můžeme ihned reagovat na mimořádné situace a následně na problémová místa vysíláme nejblíže situované hlídky." 

Policisté v souvislosti s krádeží okapů žádají občany o spolupráci. Pokud poznáváte muže na záběrech, oznamte to na bezplatné lince policie 158 a nebo na kteroukoliv služebnu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy