Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V průmyslovém areálu v Ostravě unikl silný dezinfekční přípravek

  • Ostrava,

Ostravští hasiči v noci na pátek likvidovali persteril. Silný dezinfekční přípravek unikl ve skladovací hale průmyslového areálu v Ostravě-Hrabové. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči museli zasahoval v protichemických oděvech a uniklou dezinfekci ředili proudy vody a vystěrkovali do záchytné havarijní jímky.

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v noci na pátek ve skladovací hale průmyslového areálu v Ostravě-Hrabové, kde došlo k úniku většího množství perestrilu, tedy silného dezinfekčního přípravku s kyselinou peroxyoctovou, a vycházel odtud bílý dým. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dvě skupiny hasičů se po měření pomocí lakmusových papírků převlékly do ochranných protichemických oděvů a začaly uniklou dezinfekci ředit proudy vody. Tu pak „vystěrkovali“ ven – do záchytné havarijní jímky. Zásah trval dvě hodiny, na závěr prošli hasiči dekontaminací."

Na místě zasahovaly jednotky ze stanic Jih a Zábřeh, která se mj. specializuje na chemické havárie, a to celkem 6 vozidly, mj. i s kombinovaným hasicím automobilem Scania, chemickým automobilem MB Sprinter a protiplynovým automobilem MB Sprinter.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy