Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

16letý hoch byl okraden u skateparku v Ostravě. Děti se tam prý bojí chodit bez rodičů

  • Ostrava,

Sportovní areál U Cementárny ve Vítkovicích patří k oblíbeným cílům Ostravanů, protože si přijdou na své malé děti, školáci i dospělí. Bohužel se ale prý začalo krást a děti se tam bojí chodit bez rodičů. Poslední případ se odehrál v minulém týdnu, kdy 16letý hoch přišel o mobil.

In-line dráha pro bruslaře, tenisové kurty, lezecká stěna, prolézačky, klouzačky i pískoviště. To vše je pod dohledem správce možno využívat v rámci areálu U Cementárny ve Vítkovicích. Bohužel trochu stranou je pak areál pro skejťáky či koloběžky. Právě tam se prý začalo krást. V minulém týdnu byl okraden 16letý školák o mobil.

matka okradeného chlapce: "Cigan mu mobil vytrhl z ruky a řekl, ať jde do ... nebo dostane, jak někomu řekne, co se stalo." 

Matka vše ohlásila na policii. Zloděj prý ještě řekl, že mu stejně nemůžou nic udělat, protože nemá 15 let. Spolu s ním tam byli ještě další dva mladší chlapci. Policisté se na místo vydali, ale chlapce už nenašli a jeho komplic ho neprozradil. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Můžeme potvrdit, že jsme v minulých dnech přijali oznámení o krádeži mobilního telefonu, kdy je poškozený 16letý chlapec. V současné době pátráme po pachateli." 

Matka okradeného chlapce zjistila, že na hřišti už bylo okradeno více dětí. Například se údajně ztratila koloběžka. Na svědomí to mají mít gangy nezletilých z nedaleké vyloučené lokality.

matka okradeného chlapce: "Když se to stalo, přišli kamarádi a řekli, že před třemi dny byla ukradena koloběžka a další mobil. Nevím, jestli to ti rodiče hlásili, ale vím i o klucích, kteří se tam bojí chodit, že jim tam něco zmizelo." 

Strážníci ani policisté ale o problémech nevědí. Poškození tak buď případy nehlásí, protože mají strach z odvety a nebo jde o fámy, které se šíří mezi dětmi a ty se pak do skateparku bojí chodit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy