Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Silně opilý muž v Ostravě-Zábřehu manipuloval se zbraní, padl i výstřel

  • Ostrava,

Ostravští strážníci společně s policisty zasahovali v Ostravě-Zábřehu kvůli silně opilému muži. Ten v rukou manipuloval s 9mm plynovou pistolí, která poté i nečekaně vystřelila, to vše na veřejně přístupném místě. Video z kamerového systému zveřejnila Městská policie Ostrava.

video: MP Ostrava

Incident se stal ve středu 1. září 2021 v Ostravě-Zábřehu. Strážník, který ve službě obsluhoval kamerový systém, si krátce po dvaadvacáté hodině všiml podezřelého chování dvou mužů, kteří se pohybovali v okolí lesa na ulici Svornosti. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jeden z dvojice vytáhl z kapsy bundy krátkou střelnou zbraň a nebezpečně s touto manipuloval. Z chování později zjištěného 29letého muže, respektive z manipulace a cíleného míření bylo zjevné, že se chvílemi zřejmě cítil jako akční hrdina. Následný, pravděpodobně nečekaný výstřel však onoho muže velmi překvapil. Vzhledem k závažnosti situace strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku a rovněž vyrozuměl kolegy z Policie České republiky."

Strážníci muže zadrželi ve spolupráci s policisty. Muž měl u sebe plynovou pistoli ráže 9mm značky EKOL Volga. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Naštěstí při manipulaci a samotném výstřelu nedošlo k žádnému zranění. Muž policistům posléze nadýchal 3,27 promile alkoholu a skončil na záchytce."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy