Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Roboti, 3D tiskárna a zábava v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě

  • Ostrava,

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě se i letos připojí k ostravskému projektu Dny Fajne rodiny, který upozorňuje na význam rodiny pro společnost. Program, který knihovna připravila pro rodiny s dětmi i všechny zájemce, odstartuje 15. září v 9:00 hodin v makerspace dílně v levém křídle Nové radnice.

Makerspace dílnu knihovna otevřela letos v květnu v rekonstruovaných prostorách bývalého oddělení speciálních fondů. Prostor se špičkovým vybavením nabízí zábavu a vzdělávání podle posledních trendů.

Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě: "Loni naše knihovna připravila na Dny Fajne rodiny deskohraní s roboty. Letos je naše nabídka ještě širší a jsme rádi, že naplno využijeme skvělý kreativní prostor makerpace dílny, o který je u veřejnosti stále větší zájem."

Patnáctého září si v dílně zájemci mohou pod vedením lektorky Michaely Mrázové vyzkoušet například základy programování různých druhů výukových robotů a přesvědčit se, že to zvládne úplně každý, i když třeba ještě neumí ani číst.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK: "Vědecká knihovna se věnuje především informační a digitální gramotnosti a v nové dílně se zájemci mohou vzdělávat i v technické gramotnosti, která je důležitou dovedností pro 21. století. Návštěvníci si tu mohou v praxi vyzkoušet jednoduché programování a ovládání robotů Ozobot, Lego Boost nebo Sphero, 3D modelování nebo 3D tisk a konečný výrobek si pak odnést s sebou domů."

Akce potrvá až do 17:00 hodin a vstupné je zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy