Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chtěl koupit auto přes inzerát a dopředu zaplatil 300 tisíc, vozu se muž z Ostravy nedočkal

  • Ostrava,

Vyhlédl si auto přes inzerát za necelých 300 tisíc korun. Z komunikace s údajným majitelem vyplynulo, že on i auto jsou ze zřejmě ze zahraničí. Muž z Ostravy ale na koupi trval a proto poslal celou částku na údajnou přepravní společnost, která prý měla zajistit transakci. Následoval obvyklý scénář, majitel i údajný přepravce přestali komunikovat.

Ostravská kriminálka prověřuje zřejmě další podvodné jednání. Třiačtyřicetiletý muž z Ostravy si chtěl v červenci přes inzerát koupit Audi A4 za necelých 300 tisíc korun. S majitelem ale proběhla komunikace na dálku.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Telefonní číslo bylo evidentně mimo naši republiku, část e-mailové adresy nebyla rovněž typicky „česká“ a osobní dokumenty prodávajícího (záruka věrohodnosti) byly vydané v jiné zemi."

Kupující se ale s prodávajícím domluvil, že má stále zájem a po obdržení informací od údajné přepravní společnosti zaplatil celou požadovanou částku.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Poslední informace od přepravní společnosti byla, že peníze obdrželi a zahajují přepravu vozidla. Od té doby, tedy od července, jsou již pokusy o další komunikaci, dodání vozidla či vrácení peněz marné."

Pak už tedy kupujícímu došlo, že byl zřejmě podveden a celou událost nahlásil na policii.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu. V této souvislosti stále platí maximální obezřetnost při komunikaci a jakýchkoliv nákupech prostřednictvím internetu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy