Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie dopadla zloděje, který v Ostravě okradl čtrnáctiletého chlapce o drahý řetízek

  • Ostrava,

Skupinu nezletilých dětí zaskočil v Ostravě-Zábřehu neznámý muž. Čtrnáctiletému chlapci pak sebral řetízek za téměř čtyři tisíce korun a následně zmizel. Děti přivolali policii, která 22letého zloděje díky popisu během chvíle dopadla. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Skupinka několika mladých, převážně nezletilců, šla před pár dny odpoledne po ulici v Ostravě–Zábřehu. V jednu chvíli se k nim bez optání připojil a nadále s nimi šel jim neznámý dospělý muž. Po chvíli oslovil čtrnáctiletého chlapce ze skupinky a požádal ho o zapůjčení mobilu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Po hovoru přístroj nezletilci vrátil, poté ho však zaujal řetízek, který měl mladík na krku. I přes nesouhlas chlapce mu měl řetízek odepnout a z místa odešel."

Děti oznámily událost na policii, která začala okamžitě prohledávat okolí.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Na základě vyhodnocení informací k možnému pohybu neznámého muže propátrali okolí, včetně nedalekého objektu, kde muže zadrželi."

Našli také řetízek, jehož hodnota byla vyčíslena na bezmála čtyři tisíce korun.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Věc si převzali policisté obvodního oddělení Hrabůvka, kteří 22letému muži (z Havířova, pohybující se v Ostravě) sdělili podezření z přečinu krádeže. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení."

Zloději teď hrozí až dva roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy