Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena okrádala lidi v prodejnách obuvi o osobní věci, využívala chvíle nepozornosti

  • Ostrava,

Ostravská kriminálka vyřešila zapeklitý případ zlodějky, která řádila v ostravských prodejnách obuvi. 36letá žena tam nekradla boty, ale okrádala nakupující zákazníky. Většinou využila chvíle jejich nepozornosti, kdy si zkoušeli boty a okradla je o osobní věci. Celková škoda byla vyčíslena na 48 tisíc korun. Ženě teď hrozí až 3 roky vězení.

Ostravští policisté přijali několik oznámení o krádežích kabelek, mobilů či peněženek, převážně při zkoušení obuvi v obchodě. Všechny krádeže se odehrály v nákupních centrech v Moravské Ostravě. K první došlo v polovině července.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Žena si při zkoušení bot odložila batoh, který ponechala na krátkou chvíli bez dozoru. „Šikovností“ jiné osoby přišla kromě jiného o peněženku a platební kartu, ze kterých byly obratem uskutečněny výběry z bankomatu (v částce přesahující 15 000 korun)."

Další čtyři obdobné krádeže se odehrály v průběhu srpna – zákazníci se namísto svým osobním věcem věnovali výběru obuvi.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Jedna žena přišla mimo jiného o peněženku a doklady, druhá o mobil a třetí rovnou o celou kabelku. Čtvrtým poškozeným je muž, kterému z odloženého batohu byla odcizena peněženka s doklady. Poslední případ se týká prodavačky prodejny s oblečením, která nahlásila, že došlo v nestřeženém okamžiku k odcizení mobilu odloženého v prostoru pokladny."

Policisté pečlivě procházeli nashromážděné důkazy, především záběry z bezpečnostních kamer a podezření, že krádeže mají společného jmenovatele, se nakonec potvrdilo.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté na základě zjištěných skutečností obvinili 36letou ženu z Ostravy pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněné, která byla v minulosti za obdobné jednání odsouzena, hrozí dle trestního zákoníku trest v rozsahu šesti měsíců až tří let. K jednání se v podstatě doznává, přičemž důvodem měl být nedostatek financí na jídlo, zábavu či kosmetické služby. Kriminalisté i nadále pokračují v úkonech trestního řízení."

Celková škoda byla vyčíslena na 48 000 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy