Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi muže, který vyhrožoval střelbou v Ostravě, lidem nebezpečí nehrozí

  • Ostrava,

Policistům se v úterý 21. září 2021 v odpoledních hodinách podařilo zadržet muže, který nebezpečně vyhrožoval. Podle informací TV Polar se jednalo o výhružky ublížení na zdraví lidem střelnou zbraní. Na sociálních sítích se během pátrání policistů objevilo několik dezinformací.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: Kolem 13:30 hodin operační středisko přijalo anonymní oznámení, ve kterém mužský hlas nebezpečně vyhrožoval. Policisté na toto oznámení museli velmi rychle reagovat. Na místo, které jsme vyhodnotili podle našich zjištěných informací, jsme poslali adekvátní počet policistů."

Policistům se podezřelého podařilo zadržet po zhruba dvou hodinách intenzivního pátrání. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Díky operativní práci policistů se podařila zjistit totožnost anonymního volajícího. Jednalo se o muže ve věku 47 let. Do pátrací akce bylo zapojeno několik desítek policistů Městského ředitelství Ostrava včetně policistů ze Speciální pořádkové jednotky a ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Na pátrací akci se také spolupodíleli i strážníci Městské policie Ostrava. Během pátrací akce byly prováděny mimo jiné také kontroly prostředků hromadné dopravy."

Na sociálních sítích se mezitím objevilo několik dezinformací, že v MHD se pohybuje muž se střelnou zbraní a lidé začali mít strach. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Po 15. hodině policisté zásahové jednotky ve spolupráci s kriminalisty zadrželi podezřelého v rodinném domě v obci poblíž Ostravy. Během pátrání či zásahu nebyl nikdo zraněn a u muže nebyly nalezeny žádné zbraně. Zadrženému byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem přes tři promile alkoholu. Jakmile bude schopen procesních úkonů, bude s ním vedeno vyšetřování. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. V případě prokázání viny hrozí muži až na tři léta."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy