Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Telefonující řidiče policisté při kontrolní akci skrytě natáčeli z civilního auta

Zvýšený počet policejních hlídek mohli zaznamenat řidiči nejen na území Moravskoslezského kraje. Policisté se tentokrát zaměřili na kontrolu motoristů, kteří nepoužívají bezpečnostní pásy nebo drží za jízdy v ruce telefon.

Policejní kontrola. Zdroj: TV Polar

Policisté při kontrolách používají služební vozy v civilním provedení. Pomocí videokamery dokumentují prohřešky a řidiče následně zastavují, aby s nimi přestupek vyřešili.

René Klímek, vrchní komisař odboru služby dopravní policie KŘ Policie ČR MSK: “Akce je zaměřená zejména na věnování se řízení, to znamená zákaz telefonování za jízdy, zákaz sledování notebooků, tabletů, čtení novin a podobně. V letošním roce moravskoslezští policisté zjistili téměř 13 tisíc přestupků zákazu telefonování za jízdy. Řidiči hrozí pokuta do výše 1000 korun na místě v příkazním řízení a příslušný úřad poté přidělí řidiči dva body v bodovém ohodnocení.

Na zakázané držení telefonu v ruce doplatil i tento řidič dodávky. V průběhu jízdy zadával trasu v navigaci. Přesto, že dostal pokutu, kolegiálně na sociální síti na policejní hlídky upozornil i další motoristy.

Martin Zemánek, řidič: “Za telefon v ruce. Měl jsem na něm sice zapnutou navigaci, ale je to telefon jako telefon, hádat se s nimi nebudu. Ještě nemám u sebe doklady, takže jsem to dostal za 1000 korun.”

Policisté upozorňují, že skryté kontroly jsou součástí jejich každodenní práce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy