Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava finančně podpoří projekty ke sportovištím. Nové stavby i rekonstrukce stávajících

  • Ostrava,

Ostrava vyhlašuje nový dotační program, který vylepší podmínky pro sportování. Jednotlivé kluby si mohou požádat o finance na projektovou dokumentaci pro budování nebo rekonstrukci sportovišť. Připravený projekt je totiž podmínkou pro další žádost o dotaci na samotnou stavbu.

Ostrava je městem sportu a všemožně se snaží podporovat kluby a zejména pak výchovu mládeže. Na přání sportovních organizací zastupitelstvo města schválilo nový dotační program, který je určen především na projektovou dokumentaci sportovišť. Cílem je rozvoj a zkvalitnění sportovní infrastruktury. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Zastupitelstvo města odsouhlasilo program podpory infrastruktury u sportovišť soukromých klubů. V rámci tohoto dotačního řízení budeme podporovat rekonstrukce a novou sportovní infastrukturu. V tuto chvíli je v programu vyčleněna částka 5 milionů korun."

Město podporuje sportovní infrastrukturu dlouhodobě. Od roku 2018 bylo městem podpořeno v rámci předchozího dotačního programu 35 projektů téměř 14 miliony korun.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Víme, že pro kluby je velmi těžké získat peníze na projektovou dokumentaci, aby pohnuly se stavem sportoviště a  to jim dává možnost žádat o další dotační zdroje např. v rámci Národní sportovní agentury." 

Žádosti lze podat od 18. října do 1. listopadu 2021. Do výběrového řízení budou žadatelé podávat svou žádost prostřednictvím elektronického formuláře, takže nemusejí fyzicky nic potvrzovat ani přikládat v souladu s trendem otevřené radnice. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy