Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podporuje obnovu památek a významných staveb. Majitelům proplatí polovinu nákladů

  • Ostrava,

Každé město by se mělo zajímat o svůj vzhled, jehož ozdobou mohou být historické nebo i jiné zajímavé budovy. To je také důvod, proč Ostrava každoročně nabízí majitelům podobných objektů finanční pomoc na jejich opravy a rekonstrukce.

Na konci dvacátých let vznikla v Ostravě Čokoládovna Zett, kterou vlastnil vyučený cukrář Isidor Zuckermann. Po válce firma zanikla a objekt na Havlíčkově nábřeží sloužil jako prádelna. Dnes vypadá takto a nese pojmenování Hudební svět. Je v něm klub Barák a také oblíbená kavárna Dock. Fasáda si už zaslouží opravu a tak majitel využil dotační program magistrátu a získal polovinu peněz na rekonstrukci.

Jan Petro, majitel Hudebního světa: "Je to pro mě i trošku satisfakce, že se to povedlo zrovna teď v tak těžké době. To jsem skoro až dojat. Barvičky řešil architekt Ondřej Turoň z Ateliéru Tur s památkáři a nakonec našli průsečík v kávově hnědých odstínech." 

Z programu na rekonstrukci významných městských staveb a památek bude stejným způsobem spolufinancováno ještě dalších jedenáct rekonstrukcí. Majitelé mohou zažádat o polovinu nákladů z celkové ceny.  

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Tak jako i v minulém roce, tak tam máme i letos z mého pohledu velmi zajímavé městotvorné objekty. Máme tam např. podporu objektu U-haus na Mírovém náměstí ve Vítkovicích, je tam další část obnovy štítové kolonie ve Vítkovicích, máme tam i významné objekty na ulici Nádražní." 

Město podporuje obnovu památek a významných městských staveb dlouhodobě. Dotace již přispěly i k renovaci sakrálních staveb. Mezi majitele bude celkem rozděleno přes 5 a půl milionu korun. Všechny stavby se nacházejí v městských památkových zónách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy