Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po otevření Petřkovického mostu bude Hlučínská ulice v Ostravě stále uzavřena

  • Ostrava,

Petřkovický most se plně otevře v pátek 15. října. Město a Dopravní podnik Ostrava ale upozorňují řidiče, že Hlučínská ulice bude pro průjezd stále uzavřena. Řidiči směřující směrem do a od Hlučína budou moci využívat objízdnou trasu po ulici Mariánskohorská a dálniční přivaděč na ulici Slovenská. Pro individuální dopravu se ul. Hlučínská ve směru do centra uvolní už v polovině listopadu (ve směru na Hlučín budou muset osobní auta nadále využívat objízdnou trasu po ul. Slovenská).

K úplnému zprovoznění ulice Hlučínská v obou směrech dojde až v polovině prosince. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Obnoven bude také tramvajový provoz, který je od 1. září v místě přerušen. Uzavření souvisí s rozsáhlou modernizací, která přinese zejména cestujícím řadu výhod v podobě bezpečnějšího cestování, komfortnějšího přestupu mezi městskou a příměstskou dopravou a tiššího provozu tramvají."

Výsledkem bude modernizovaná, bezbariérová a sdružená zastávka Důl Odra. Nově nejen pro tramvaje, ale i autobusy městské a příměstské dopravy tak, aby zjednodušila přestupy v obou směrech. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Kompletně nová bude tramvajová trať na ulici Hlučínské v úseku od Sadu Boženy Němcové po křižovatku s ulicí Palackého. Z původního kolejového roštu se přestaví do tiššího a kvalitnějšího systému pevné jízdní dráhy."

Rozsáhlá modernizace Hlučínské ulice za více než 110 milionů korun začala právě 1. září. Realizuje ji město společně s Dopravním podnikem Ostrava. Část nákladů pokryjí dotace z Operačního programu doprava (OPD) a z Integrovaného regionálního programu (IROP) EU.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy