Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava opět pomůže podnikatelům v pohostinství. Chce jim odpustit nájmy za předzahrádky

  • Ostrava,

Ostrava chce znovu pomoci podnikatelům v pohostinství, kteří se po covidové pandemii dávají dohromady jen velmi pomalu a proto jim odpustí nájemné za předzahrádky. Podnikatelé mohou o úlevu požádat za celý rok 2021.

Majitelé restaurací, hospod, cukráren i kaváren hlásí, že hosté se po skončení vládních omezení v souvislosti s pandemií sice vrátili, ale je jich méně a někdy i výrazně. Proto se vedení ostravského magistrátu rozhodlo, že jim pomůže a nebudou muset platit nájemné za předzahrádky. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Právnické a fyzické osoby mohou požádat o poskytnutí stoprocentní slevy z nájemného u nájemních smluv, uzavřených se statutárním městem Ostrava a sjednaných za účelem umístění a provozování restaurační předzahrádky. Slevu na nájem ve stoprocentní výši lze žádat za celé období kalendářního roku 2021."

Magistrát zároveň vyzval také jednotlivé městské obvody, aby se zachovaly podobně. Největší městská část Ostrava - Jih ale nic podobného neplánuje. Oproti tomu Poruba, kde je více než 70 předzahrádek, podnikatelům poplatky už odpustila.

Martin Otipka, mluvčí Ostravy - Poruby: "Poruba nemá s provozovateli předzahrádek sjednány žádné nájemní smlouvy, logicky tedy žádný nájem promíjet nemůže. Podnikatelé ale platí za předzahrádky místní poplatek a ten jsme jim v loňském roce a do poloviny letošního roku prominuli. Od července je pak v platnosti obecně závazná vyhláška města, která je od poplatku osvobozuje." 

Centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, kde je díky Stodolní ulici asi nejvíce předzahrádek, bude o případné pomoci podnikatelům v pohostinství teprve jednat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy