Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po dvou měsících spadla klec. Duo zlodějů z Ostravy je za mřížemi

  • Ostrava,

Ostravská kriminálka slaví další úspěch. Podařilo se jí zadržet dvojici zlodějů, která řádila po celém centru města. Muži byli schopni vniknout do jakéhokoliv objektu, kde se dalo něco ukrást.

Na záběrech bezpečnostní kamery z prodejny s rychlým občerstvením v centru Ostravy vidíte, jak jeden ze zlodějů po vytlačení okna leze dovnitř. Rychle prohledává pokladnu, ale v tomto případě měl zrovna smůlu, protože byla prázdná. O dva dny později měl ale naopak štěstí a z prodejny potravin odnesl zboží za 35 tisíc korun. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Scénář byl vždy stejný. Například se měli vloupat do restaurace, trafiky, ale také do herny. Starší muž vždy hlídal okolí a mladší mezi tím prohledával zázemí objektů. Brát měl vše, co našel, například peníze, cigarety, telefon, ale i tablet.

Tímto způsobem řádili po centru Ostravy dva měsíce. V šesti případech pracovali ve dvojici, ale na další čtyři vloupačky se vydal mladší ze zlodějů sám. V jednom případě vyrval v herně ze zdi dva trezory a další trezor odnesl z prodejny bezlepkových potravin. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Operativní činností i místní znalostí kriminalisté nakonec ztotožnili možné pachatele, kteří se po vzájemné domluvě dopouštěli trestných činů majetkového charakteru napříč centrem Ostravy. Komisař 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů (41, 47 let) a obvinil je ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci."

V případě prokázání viny hrozí mužům až pětileté vězení. Ke krádežím se oba přiznali a při výslechu uvedli, že si peníze potřebovali pro svou potřebu. Celkem napáchali škodu 150 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy