Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava má unikátní přístroj na vyšetření očí. U nás jde o naprostou novinku

  • Ostrava,

Oční ambulance v Městské nemocnici Ostrava má nový unikátní přístroj. Velmi šetrným způsobem umožňuje diagnostiku celé řady očních nemocí a vad. V Evropě jde o technicky nejvýkonnější dostupné zařízení.

Pacienti fifejdské nemocnice mohou nově využít špičkový přístroj na vyšetření zraku. Jde o zařízení Solix, které je technicky nejvýkonnějším přístrojem dostupným v Evropě. Umožňuje přesnější diagnostiku, je rychlé, neinvazivní a nebolestivé. 

Lenka Zemanová, lékařka očního oddělení MNO: "Pomáhá ke zjištění a vyhodnocení celé řady očních onemocnění. Zejména onemocnění sítnice, u cévních poruch o onemocnění zrakového nervu, zejména zeleného zákalu, u komplikací u diabetiků. Dokáže ale také vyhodnotit přední segment."

Nový přístroj Solix dokáže oproti staršímu typu tvořit téměř pětinásobně rychlejší, trojnásobně širší a o téměř třetinu hlubší obrazy. Pacient stráví vyšetřením jen několik málo minut. 

Přístroj vysílá na oko zdravotně nezávadné světelné paprsky. Podstatou měření je hodnocení velikosti odrazů a časového zpoždění paprsků odražených v různých hloubkách tkáně.

Lenka Zemanová, lékařka očního oddělení MNO: "Je to velice důležité preventivní vyšetření, které když je provedeno včas, lze včas zjistit diagnózu a adekvátně ji léčit." 

Protože se jedná o specializovanou vyšetřovací metodu, není vyšetření hrazeno. Pacient si za něj musí připlatit. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy