Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá investory pro tři lukrativní místa. Musí ale předložit své záměry s pozemkem

  • Ostrava,

Hned tři zajímavé plochy nabízí k prodeji ostravský magistrát. Asi tou nejatraktivnější je lokalita s názvem Rezidence Stodolní přímo v historickém centru. Další dva pozemky jsou v městském obvodu Jih. Pro město je klíčový záměr případných investorů.

Ostrava svou rozlohou zaujímá plochu, kde by mohl žít až jeden milion obyvatel. Podle náměstkyně primátora Zuzany Bajgarové je ale při rozvoji města hlavní problém rozvolněná zástavba, proluky, periferie a bariéry. Prodejem některých zajímavých pozemků chce Ostrava tyto problémy postupně řešit. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora: "Mezi cíle města v souladu se Strategickým plánem patří tyto bariéry eliminovat, proluky zastavovat a město tak přirozeně rozvíjet. Klíčová je pro nás vždy celková smysluplnost záměru investora a synergie záměru s okolím."

Prvním a nejzajímavějším je pozemek v centru města, který sousedí ze Stodolní ulicí. Tuto lokalitu město postupně rekonstruuje a dostavuje. Měla by tam vzniknout nová funkční čtvrť.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora: "Cílem je tyto objekty zrekonstruovat, dostavět nebo je odstranit a vystavět nové." 

Dvě další lokality patří k území městského obvodu Ostrava-Jih. Jeden pozemek je u vodního areálu na ulici Svazácká a druhý u Plzeňské. Tomu dominuje Památník budování socialismu.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih:  "Tím, že se nacházíme v poměrně rušné křižovatce, tak nepředpokládáme rezidenční projekt, ale spíše nějakou multifunkční kancelářskou budovu , zdravotní středisko eventuálně soubor několika menších budov, které by tady mohly vyrůst."

Každý zájemce o pozemky je povinen ve své nabídce uvést popis zamýšleného využití pozemků, včetně specifikace účelu stavby, popis záměru z pohledu jeho přínosu pro rozvoj dané lokality. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy