Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po čelním střetu dvou aut v Ostravě bouraly další vozy, nehoda má pět zraněných. Počasí komplikuje dopravu v kraji

  • Ostrava,

Vážná nehoda zkomplikovala provoz na hlavním tahu z Ostravy na Havířov. Na Rudné na mostě nad řekou Ostravicí se čelně srazila dvě auta. Vlivem nehody pak bouraly další dva vozy. Na místě bylo pět zraněných. Silnice byla v obou směrech necelou hodinu neprůjezdná a následně policisté umožnili kyvadlový provoz. Příchod sněžení komplikuje dopravu i na jiných místech v kraji.

Po 17. hodině se na Rudné v Ostravě ve směru na Havířov čelně srazila dvě osobní auta. Na místě bylo celkem pět zraněných.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Policisté museli kvůli vážné nehodě ulici Rudnou uzavřít. Ve směru na Havířov, v místě za Hornbachem nad řekou Ostravicí se čelně střetla osobní vozidla. Složky IZS provádějí vyprošťovací a záchranné práce."

Na místo se sjeli hasiči, policisté a záchranáři. Vážně zranění byli zaklínění ve vozech. Intenzivní sněžení navíc komplikovalo práci záchranným složkám. Policisté museli zpočátku silnici uzavřít. Po necelé hodině byl umožněn kyvadlový provoz.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Ve směru od Havířova jelo v levém jízdním pruhu vozidlo Toyota Yaris, které z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde došlo ke střetu s vozidlem Ford Mondeo, které také jelo v levém jízdním pruhu. Vozidla se roztočila a byla odhozena do pravých jízdních pruhů, kde se každé vozidlo ještě střetlo s dalším vozidlem. Na místě zůstala čtyři poškozená vozidla. Záchranáři dvě osoby převezly do Fakultní nemocnice. Podle vyjádření lékařů u těchto zraněných se jedná o těžká zranění. Další tři osoby se měly zranit lehce."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Přednemocniční neodkladná péče musela být poskytnuta dvěma osobám, které ve vozidle cestovaly a utrpěly vícečetná zranění. Sedmdesátiletý muž a čtyřiašedesátiletá žena byli poraněni v oblasti hrudníku a dolní končetiny. Záchranáři je zajistili krčním límcem, vakuovou matrací a končetinovými dlahami. Po podání léků a dalších nezbytných opatřeních, je týmy ZZS transportovaly do ostravské Fakultní nemocnice. Předáni byli do péče lékařů urgentního příjmu."

Všichni řidiči měli negativní test na alkohol. Těžká zranění utrpěla posádka vozu Toyota Yaris.

Sníh komplikuje dopravu v kraji

Silnice v kraji jsou kvůli intenzivnímu sněžení s opatrností sjízdné. Na Bílé se chystá opět omezení provozu pro kamiony nad 12 tun.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Vzhledem k zhoršené sjízdnosti komunikace I/56, souvislá sněhová vrstva, a k předpokládané předpovědi počasí bude zapnuta telematika – informační tabule o zákazu vjezdu pro nákladní vozidla. Zákaz vjezdu bude v platnosti do 29. 11. do 12:00. Zapnutí zajišťuje správce komunikace."

Problémy jsou také na silnici I/57 z Fulneku směr Vrchy, ta je sjízdná s opatrností.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail