Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postrach ostravských nákupních center dopaden. Zloděj kradl oblečení přímo z figurín

  • Ostrava,

Policisté dopadli 28letého muže, který kradl oblečení v obchodních centrech. Většinou nad ránem nebo večer protáhl ruce přes stahovací mříže obchodů a hned z první figuríny stáhl co mohl. Kromě toho kradl také jízdní kola a v jednom případě vykradl i garáž. Celkově napáchal škodu za více než čtvrt milionu korun.

zdroj videa: Policie ČR

Kriminalisté z Vítkovic objasnili další sérii krádeží, které má na svědomí 28letý muž z Ostravy. Jeho revírem byla především obchodní centra. Minimálně v sedmi případech kradl hlavně oblečení z figurín v obchodech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Cíleně tyto navštěvoval buď brzy ráno, kdy obchody byly ještě zavřené nebo večer po ukončení pracovní doby. Společné prostory byly dostupné pro veřejnost, proto měl využít malého nebo téměř žádného pohybu osob."

Pak stačilo jen několik vteřin a odcházel s plnýma rukama. Protáhl ruce skrz stahovací mříže a obral první figurínu, ke které se dostal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I přesto, že byly obchody vždy zabezpečeny mřížemi, dokázal se zmocnit oblečení, které měla figurína na sobě. Jednalo se například o boty, bundu, kabelku, ale také batoh."

V jednom případě odešel z nákupního centra s prázdnou. Při svlékání bundy poškodil figurínu, bunda se mu zasekla a tak z místa utekl. Kromě krádeží v obchodních centrech řádil také venku nebo po bytových domech. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Soustředil se na krádeže jízdních kol, které měl odcizit buď před obchody nebo měl násilně vniknout do panelových domů a odjet na odcizeném kole. V jednom případě měl vniknout do garáže a odcizit pracovní nářadí za více jak 100.000,- Kč. Tím byly například brusky, elektrické vrtačky, rotační laser, ale i další věci."

Zloděj nejčastěji řádil v Ostravě-Vítkovicích, Zábřehu, ale i v centru Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Celkem se doznal ke 14 skutkům majetkového charakteru a škoda se vyšplhala přes 250.000,- Kč."

Teď může jít muž do vězení až na pět let.

Nahlásit chybu


K tématu
LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail