Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom v centru Ostravy praskl, z bezpečnostních důvodů se musí vyměnit

  • Ostrava,

Živý vánoční strom na Masarykově náměstí v Ostravě praskl. Dvoumetrovou vertikální prasklinu v samotném kmeni stromu objevili techničtí pracovníci v průběhu standardní každodenní prohlídky. Organizátoři Ostravských Vánoc se proto rozhodli z bezpečnostních důvodů strom vyměnit.

Zhruba dva týdny od rozsvícení živého vánočního stromu na Masarykově náměstí v Ostravě dojde k jeho výměně z bezpečnostních důvodů. Stane se tak kvůli cca dvoumetrové vertikální prasklině v samotném kmeni stromu.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "V úterý 7. prosince jsme od technických pracovníků obdrželi informaci o poškození stromu. Na místo Ostravské městské lesy a zeleň povolaly specializovanou pracovnici v oblasti dendrologie, a ta po bližším prozkoumání doporučila strom deinstalovat."

Techničtí pracovníci ihned bezprostřední okolí stromu oplotili tak, aby zajistili bezpečnost všech návštěvníků. Jednou z variant dočasného zabezpečení bylo stažení praskajícího kmene stromu k tomu určenou speciální obručí, realizátor Ostravských Vánoc však nechtěl riskovat další rozšiřovaní praskliny a jeho možné zřícení.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Již teď máme ve spolupráci s Ostravskými městskými lesy a zelení vytipovaných několik stromů jako náhradu za tento jedenáctimetrový smrk ztepilý. V návaznosti na to, jak rychle půjde deinstalace původního stromu a zajištění převozu stromu nového, se tak Ostravané brzy dočkají jeho náhrady."

Na deinstalaci osvětlení začali technici pracovat již dnes v brzkých ranních hodinách. Během dopoledne by tyto činnosti měly být ukončeny a následně dojde k odvozu poškozeného stromu.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Vše samozřejmě závisí na tom, jak rychle budou práce na odzdobení s ohledem na počasí i bezpečnost pracovníků postupovat. Během dnešního dne by však měl být smrk z Masarykova náměstí odvezen a poklop, který kryje místo k usazení stromu, znovu zajištěn tak, aby návštěvníkům náměstí nehrozilo žádné riziko."
Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail