Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do ostravské zoo dorazil nový samec žirafy Rothschildovy

  • Ostrava,

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava má novou žirafu. Začátkem týdne byl z polské Poznaně dovezen mladý samec. V zoo jsou tak k vidění celkem tři žirafy – kromě samce ještě dvě samice.

V úterý přibyl v Pavilonu afrických zvířat v ostravské zoologické zahradě nový obyvatel. Je jím mladý samec žirafy Rothschildovy, který byl měl vytvořit chovnou skupinu s tamními dvěma samicemi (3 a 18 let). 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Samec se narodil 17. června 2018 v zoologické zahradě v polské Poznani, odkud byl na základě doporučení koordinátora evropského programu pro žirafy do Ostravy dovezen. S ohledem na chladné počasí musel být transportován ve speciálním přívěsu pro převoz žiraf, který je zároveň vybaven nezávislým vyhříváním. To zajišťuje přepravované žirafě maximální teplotní komfort během cesty."
Ivo Firla, inspektor chovu: "Po otevření přívěsu samec zcela bez problémů vyšel přímo do připraveného vnitřního boxu. Samice byly v tu dobu ve vedlejším prostoru. Zvířata měla od začátku možnost na sebe vidět a kontaktovat se a v podstatě hned po příjezdu o sebe jevila zájem. Proto jsme už dnes začali se spojováním, zatím ale jen na krátkou dobu."
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Po zbytek dne zůstane samec oddělen v části, kde jej lidé nemohou vidět celého, ale samec je zvídavý a oknem nahlíží do expozičního prostoru se samicemi, takže trpěliví návštěvníci mohou nového obyvatele zahlédnout."

Zoo Ostrava chová žirafy Rothschildovy od roku 1987. Během této doby se zde narodilo celkem 17 mláďat, 16 z nich se podařilo odchovat, jedno mládě se narodilo mrtvé. Nově dovezený samec je v pořadí třetím chovným samcem v Zoo Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu
Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail