Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava renovuje a impregnuje podlahy téměř celého vozového parku

  • Ostrava,

Celkem 532 vozidel vyčistí nově metodou hloubkového čištění Dopravní podnik Ostrava (DPO), vynechá jen ta nová. Jde o vyčištění podlah téměř v celém vozovém parku, který čítá na 600 vozů. V rámci běžné údržby se podlahy zametají a umývají, a jen pokud jsou poškozené, vyměňují se jednotlivé části krytiny. Mimořádným hloubkovým čištěním dochází k renovaci podlahy včetně nanesení impregnace, která odpuzuje nečistoty. Podlaha tak bude mít vzhled nové, a to dlouhodobě.

Čištění začalo na konci října a pokračovat bude do konce roku. Například vyčištění jedné velkokapacitní tramvaje touto speciální metodou vyjde na 19 tisíc korun.  Čištění probíhá strojně za pomoci speciálních čisticích prostředků, s ručním dočišťováním v obtížně přístupných místech a organizuje ho externí firma, která vyhrála ve výběrovém řízení. 

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Čistota je jeden z pilířů naší dlouhodobé strategie. V DPO chceme, aby kvalitu přepravy zvyšovala nejen nová vozidla, ale také vysoká úroveň těch již provozovaných. Proto jsme se nově rozhodli pro metodu hloubkového čištění podlah našich vozů."
Miroslav Svozil, náměstek primátora pro dopravu: "Důvěra cestujících v naší tyrkysovou MHD je tvořena také důvěrou v prostory, ve kterých je přepravujeme. V čistém voze se zkrátka cítíte lépe. A právě to chceme, totiž aby se naši cestující cítili v ostravské MHD dobře, pohodlně a bezpečně."

Cena za vyčištění všech určených vozidel vyjde na více než 5 milionů korun. Akce je financována z vlastního rozpočtu DPO na opravy a údržbu s podporou statutárního města Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail