Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Řidič se zákazem řízení ujížděl v BMW policistům noční Ostravou, zastavil ho až zátaras

  • Ostrava,

"Jede v protisměru, ohrožuje BESIP, rychlost 120 až 130 kilometrů v hodině. Žádáme o zablokování celé ulice." Takto hlásil policista do vysílačky pronásledování řidiče ročníku 1989 v BMW, který se snažil hlídce ujet noční Ostravou. Dokonce narazil i do patníku a zastavil ho až zátaras z policejních vozů. Ukázalo se, že muž za volantem má zákaz řízení do roku 2023. Alkohol nenadýchal, ale test na drogy odmítl.

zdroj videa: Policie ČR

Kdyby nešlápl před policisty na plyn, možná by jel dál bez povšimnutí. 29. prosince policisté z oddělení hlídkové služby prováděli noční dohled nad silničním provozem. Krátce po půlnoci projížděli ulicí Čujkovova v Ostravě-Zábřehu. Řidič v BMW před nimi z ničeho nic začal podezřele zrychlovat. Policisté se proto rozhodli auto zastavit a zkontrolovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidič naopak šlápl na plyn. Policisté z hlídkové služby okamžitě přes otevřený kanál radiostanice vyrozuměli ostatní hlídky v terénu o pronásledování vozidla. Zde se ukázala profesionalita kolegů a dobrá navigace policistů pronásledovaného auta, které ujíždělo přes město i rychlostí přes 130 kilometrů v hodině."

Řidič svou jízdou ohrožoval bezpečnost v silničním provozu, jel v protisměru, na kluzké sněhem pokryté vozovce nezvládl řízení a narazil do patníku před rodinným domem. Ani to mu nezabránilo v dalším ujíždění.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Díky vzájemné spolupráci policistů byl nebezpečný řidič zastaven ve Staré Bělé. Řidič byl podroben orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Test na drogy však odmítl. Následně se lustrací ukázalo, že řidiči (1989) byl uložen trest v podobě zákazu řízení motorových vozidel až do roku 2023. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Při pronásledování nedošlo ke zranění osob."

Na úspěšném zadržení řidiče se podíleli policisté z obvodních oddělení Hrabůvka, Zábřeh a policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail