Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pondělí začne demolice vítkovických mostů v Ostravě, přestavba potrvá dva roky

  • Ostrava,

Řidiče v Ostravě čeká další velká zkouška nervů. V pondělí začne uzavírka silnice přes vítkovický most na Rudné ve směru na Porubu. Doprava pro osobní auta bude obousměrně svedena na druhou část mostu. Kamiony budou jezdit objížďkou. ŘSD plánuje oba mosty kompletně zbourat a postavit nové. Akce potrvá dva roky a vyjde na 239 milionů korun bez DPH.

Dlouho avizovaná oprava vítkovických mostů v Ostravě vstupuje do další fáze. V pondělí se uzavře most na Rudné ve směru na Porubu a začne jeho kompletní demolice. Jakmile se postaví nový, čeká stejná akce i protisměr. Řidiči se budou muset připravit na řadu náročných dopravních změn.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "V pondělí 10. 1. 2022 začíná částečná uzavírka Rudné ulice v podobě uzavření vítkovického mostu vedoucího do městských částí Zábřeh, Svinov či Poruba. Veškerý provoz osobních vozidel bude převeden obousměrným režimem pruhů 1+1 na dostatečně široký souběžný most vedoucí směrem do Kunčiček a dále na Šenov nebo Havířov."

Nákladní auta nad 3,5 tuny budou odkloněny na objízdné trasy.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "První objízdná trasa je připravena přes silnice I/11 (ul. Rudná), I/56 (ul. Místecká), II/647 (ul. Mariánskohorská) a I/58 (ul. Plzeňská) zpět na I/11. Alternativní objížďka pro rozptýlení velmi hustého provozu vede přes silnice I/11 (ul. Rudná), II/477 (ul. Frýdecká), II/647 (ul. Bohumínská) a po dálnici D1 zpět k I/11."

Kompletní výstavba nových mostů potrvá zhruba dva roky a doprovodí ji zákaz vjezdu pod mosty, výjimku dostanou místní obyvatelé a dopravní obsluha.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Demolice proběhne s ohledem na blízkou zástavbu, přesto děkujeme všem občanům i řidičům za trpělivost."

Celá akce vyjde ŘSD na 239 milionů korun bez DPH.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail