Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Notorická zlodějka přijela z Olomouce do Ostravy krást oblečení

  • Ostrava,

36letá žena z Olomouce přijela do Ostravy cíleně krást oblečení. Prošla několik obchodů a ze tří se jí podařilo vynést věci za více než 15 tisíc korun. Ve čtvrté prodejně špatně odstranila bezpečností kód a díky tomu ji při odchodu chytili. Notorická zlodějka už má v rejstříku trestů 10 záznamů.

zdroj videa: Policie ČR

Ve sportovním obchodě v Mariánských Horách ukradla bundu. Poté přejela do centra Ostravy a v obchodním centru procházela různé obchody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve třech se ji podařilo do svých tašek ukrýt zboží a projít bez zaplacení. Nejčastěji se jednalo o spodního prádlo, šaty, teplákové soupravy, ale také rukavice, klobouk i další zimní bundy."

36letá žena přijela krást do Ostravy z Olomouce poslední den v loňském roce. U poslední krádeže už ale nebyla tak opatrná a díky tomu ji chytili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak uvedla ve výpovědi, měla odstranit bezpečnostní kód, ten si následně ukrýt do kapsy a zapomněla ho zřejmě vyhodit. Při odchodu z obchodu se spustil alarm a v tu chvíli se za osobou vydala prodavačka a následně pracovník bezpečnostní agentury."

Ochranka pak přivedla ženu zpátky do obchodu, kde musela z tašky postupně vyskládat všechny kradené věci. Prodavačkám bylo hned jasné, že zlodějka nekradla jen v jejich obchodě. Ke krádežím se navíc přiznala. Vzápětí si pro ni přijeli policisté.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Podezřelá se ke svému jednání doznala, odcizené věci policistům odevzdala a do protokolu uvedla, že svůj plán jet krást do Ostravy vymyslela již v Olomouci. V dané věci ji bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež. V tomto případě ji hrozí až tříleté vězení. Odcizené zboží bylo za více jak 15.000,- Kč a škoda byla způsobena čtyřem společnostem."

Policisté podle lustrace zjistili, že má žena v rejstříku trestů už 10 záznamů. Jde tak zřejmě o notorickou zlodějku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy