Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci loni řešili přes 54 tisíc událostí

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava bilancovala nelehký rok 2021. Během něj museli strážníci řešit přes 54 tisíc událostí. Je to o zhruba 900 víc než v roce předchozím.

Uplynulý rok byl dalším atypickým a zároveň nelehkým rokem nejen pro ostravské strážníky. Výkon služby byl opět poznamenán pandemií COVID19.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "I v tomto nelehkém roce ostravští strážníci plnili i své standardní úkoly a odvedli kus práce. Zadrženo a Policii České republiky bylo předáno celkem tři sta padesát čtyři osob podezřelých za spáchání trestného činu a dvě stě šestnáct osob, po kterých bylo vyhlášeno pátrání."

V rámci dopravy strážníci zjistili 25 řidičů, kteří za volantem neměli co dělat. 6 z nich řídilo i přes vyslovený platný zákaz řízení a 19 pak bylo pod vlivem alkoholu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Z krádeží v prodejnách pak bylo Policii České republiky předáno celkem sto čtyřicet jedna osob, které se krádeží dopustily již v minulosti a tímto jednáním tak spáchaly trestný čin."

Zpráva o činnosti Městské policie Ostrava s komplexním statistickým přehledem pak bude zveřejněna v prvním čtvrtletí letošního roku na webových stránkách Městské policie Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail