Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kosterní pozůstatky v Řáholeckém lesíku jsou záhadou. Místní bezdomovci nikoho nepostrádají

  • Ostrava,

Ostravská kriminálka řeší záhadu. V Řáholeckém lesíku na kraji města byla nalezena kostra člověka, ale nikdo netuší, čí by mohla být. Jednou z vyšetřovacích verzí je sice mrtvý bezdomovec, ti ale nikoho známého nepostrádají. Policisté tak musejí počítat i s možností vraždy. Klíčové budou výsledky pitvy.

Uprostřed malého lesíka v Nové Bělé, kterému místní říkají Řáholec, byly náhodným kolemjdoucím nalezeny pozůstatky člověka. Musely ležet v listí u potoka už poměrně dlouho, protože se prakticky jedná pouze o kostru a ohledání na místě nálezu mnoho informací nepřineslo. Policisté hlavně netuší, o koho se jedná. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté provedli ohledání místa nálezu za přítomnosti soudního lékaře. Zatím není jasné, jakým způsobem osoba zemřela." 

Klíčová bude nyní pitva, která určí, zda jde o muže nebo ženu, stáří, přibližnou dobu smrti a podle zubů se dají dokonce ostatky identifikovat. Velmi složité by ale bylo z kostry určit příčinu smrti, pokud není například proražená lebka. Podle policistů by se mohlo jednat o bezdomovce.

Bezdomovci ale mají své útočiště už mnoho let asi 500 metrů od Řáholce v podchodu pod Plzeňskou ulicí a nikdo z nich se prý v posledních letech záhadně neztratil.

bezdomovci: "Netušíme."
"O tom nevíme nic, my ani nevíme, že tam někdo umřel. Akorát nám umřel kamarád Jiříček, ale ten umřel v nemocnici."  

Je taky možné, že jde o oběť vraždy a až dostanou policisté výsledky pitvy, bude je čekat prohledávání databáze pohřešovaných osob. O průběhu vyšetřování vás budeme dále informovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy