Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kostra z Řáholce možná patřila bezdomovci. Ukazuje na to neléčená zlomenina nohy

  • Ostrava,

Včera jsme vás vyzvali k pomoci při pátrání po totožnosti kostry, která byla nalezena v lesíku v Nové Bělé. Podle soudních lékařů jde o muže, který měl neléčenou zlomeninu nohy, což by ukazovalo na bezdomovce. Stále ale nelze vyloučit, že jde o oběť vraždy.

Jak už víte, v korytě potoka v Řáholeckém lese v Ostravě byla nalezena kostra člověka. Ostatky byly zahrabány v nánosu listí a hlíny a téměř nebyly vidět. Policisté je opatrně vyhrabali ze zmrzlé půdy a ve středu je zkoumal soudní lékař.  Zjistil, že jde o kostru staršího muže, což potvrdilo hypotézu o bezdomovci, kterého nikdo nehledá. 

Radim Bena, šéf oddělení násilné kriminality: "Zjistili jsme, že se může jednat o muže ve věku 45 - 65 let let, vysokého 170 - 180 cm a měl na sobě nějaké oděvní svršky." 

Patolog také zjistil, že muž měl neléčenou zlomeninu levé lýtkové kosti a je tedy možné že kulhal. I to nahrává verzi o bezdomovcích, kteří příliš své zdraví neřeší. Pomoci se ztotožněním by mohlo jeho oblečení. Jde o lesklou černou bundu s úplety, která je spíš dámská a černé tričko Under Armour. Bezdomovci, kteří žijí nedaleko, ale nikoho v poslední době nepostrádají. 

bezdomovec: "Netušíme, kdo by to mohl být." 

Strážníci, kteří oblast pravidelně obcházejí si ale pamatují na dvojici bezdomovců, která v Řáholci žila ve stanu. Už nejméně rok ale nikoho neviděli.

Radim Bena, šéf oddělení násilné kriminality: "Žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud někoho pohřešují a dosud to neoznámili a nebo se v dané lokalitě pohybovali, ať se ozvou na linku 158." 

Ostatky se budou dále pitvat a jejich část bude převezena i k expertíze do Prahy. Zjišťovat se bude DNA. Za posledních 19 letech se v našem kraji ztratilo 7 lidí a v posledních dvou letech se pohřešují dva. Od všech by měl být k dispozici genetický materiál. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy