Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič přepadl benzínku se zapalovačem v ruce. Obsluha mu zabouchla okno před nosem

  • Ostrava,

Ostrava je zase o něco bezpečnější. Za mřížemi skončil 20letý mladík, který se pokusil přepadnout benzínovou pumpu se zapalovačem ve tvaru pistole v ruce. Prodavačka mu duchapřítomně zabouchla před nosem okno.

Benzínové pumpy se kvůli lupičům často na noc zamykají a obsluha prodává benzín pouze přes výdejní okno. To ale neodradilo lupiče, který si vybral čerpací stanici u Hranečníku v Ostravě. Před pátou hodinou ráno zabušil na okno, že chce cigarety.

Radim Bena, šéf oddělení násilné trestné činnosti Ostrava: "Pachatel nejprve požadoval cigarety, pak následovala pohrůžka násilím a hlavně ji řekl naval prachy." 

Prodavačka ale místo aby dala lupiči peníze, nezaváhala a přibouchla výdejní okno. Pachatele to natolik překvapilo, že se otočil na patě a utekl pryč.

kolegyně přepadené prodavačky: "Spíš to byla stresová reakce, nebylo to přirozené. Asi nikdo neví, jak by reagoval v takové chvíli." 

Okamžitě začalo pátrání po lupiči. Technici sebrali stopy z místa a kynolog se služebním psem se snažil muže najít po okolí. Nakonec se jako klíčové ukázaly záznamy z kamer.

Radim Bena, šéf oddělení násilné trestné činnosti: "Kriminalisté se neustále pohybují mezi tzv. kriminálně závadovými osobami a ty jejich obličeje už znají. Stačilo málo a měli jsme ho prostě hned." 
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "20letý muž je ve vazbě a hrozí mu 2-8 let vězení." 

Podobných loupeží v poslední době v Ostravě značně ubylo. V loňském roce byla přepadena pouze jedna benzínová pumpa. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy