Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava stále hledá investora pro výstavbu aquaparku

  • Ostrava,

Rada města Ostravy se na svém prvním lednovém jednání usnesla, že nezahájí jednání k loni vyhlášenému záměru prodeje pozemků na Svazácké ulici v Ostravě-Jihu. Do záměru prodeje se přihlásil jediný zájemce, který navíc nesplnil podmínky vyhlášeného výběrového řízení, a to hned v několika bodech. Přípravy ke vzniku sportoviště, jehož součástí bude i bazén, budou nicméně pokračovat, v příštích měsících budou definovány nové podmínky.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Zájem města na vybudování akvaparku trvá. Plánujeme proto znovu vyhlásit záměr prodeje příslušných pozemků, určených pro sportovní a volnočasové aktivity, ovšem se zpřesněnými podmínkami a velmi pravděpodobně již pouze ve variantě obsahující i závazek výstavby a provozování bazénu."

Lednovému rozhodnutí rady předcházelo rozhodnutí Zastupitelstva města Ostrava o prodeji nemovitostí v září loňského roku. Ve výběrovým řízením stanoveném termínu obdrželo statutární město Ostrava dvě nabídky společnosti Maximus Resort a. s. Jedna z nabídek obsáhla i výstavbu plaveckého bazénu, podmínila ji však závazkem města poskytnout na výstavbu bazénu dotaci ve výši 70 milionů korun.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Výstavba akvaparku i bazénu je jednou z priorit, je zahrnuta v našem akčním plánu pro sport v oblasti investic. Bazén by měl sloužit školám i veřejnosti."

Komise pro hodnocení nabídek posoudila předložené nabídky z hlediska splnění požadavků stanovených zadavatelem a konstatovala, že žádná podmínky nesplňuje. Investor nereflektoval požadavek na zahájení a realizaci stavebního záměru ve stanovených lhůtách. Nebyl předložen ani přesný plán a výše investic.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Návrhy dále nesplňovaly regulační podmínky v části, jež má zajistit kvalitní urbanistické řešení. Fasáda navrženého objektu nespoluvytvářela uliční prostor, jak stanoví regulační podmínky. Stejně tak navržený způsob parkování nesplnil regulační podmínky, predikoval komunikaci s oboustranným parkováním podél ulice Svazácké, dále parkování v ploše určené pro izolační zeleň, parkování zamýšlel i v ploše veřejného prostranství."

Zájemce nereflektoval ani podmínku umístit část kapacity parkovacího stání pod navrhované stavby či řešit parkování formou parkovacího domu.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail