Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru bytu v Ostravě-Porubě zemřel člověk, evakuováno 19 lidí, tři se zranili

  • Ostrava,

Tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru bytu v panelovém domě v Ostravě-Porubě, který vznikl ve večerních hodinách v jednom z bytů v Alžírské ulici. V průběhu zásahu hasiči na místě nalezli tělo člověka bez známek života. Podle informací TV Polar má jít o ženu.

Hasiči dostali informaci o požáru 22 minut po 19. hodině. Na místo okamžitě vyjely tři jednotky hasičů. Profesionálové ze stanic v Porubě a Zábřehu a dobrovolní hasiči z Pustkovce.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k zásahu vnikli v dýchací technice s jedním vodním proudem do zasaženého bytu, v průběhu hasebních prací v něm našli osobu bez známek života. Požár dostaly zasahující jednotky pod kontrolu zhruba po 15 minutách."

Hasiči museli ve spolupráci s policisty z domu evakuovat 19 lidí, několik z nich hasiči zachránili ve speciálních vyváděcích maskách.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Šest lidí bylo zraněno, postarali se o ně přivolaní zdravotníci, zbytek evakuovaných našel útočiště ve vyhřátém autobusu hasičů."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař již nemohl pomoci devětasedmdesátileté ženě, která podlehla následkům požáru ještě před příjezdem záchranářů. Posádky ošetřovaly celkem šest osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Do ostravské Fakultní nemocnice týmy ZZS transportovaly ženu ve věku pětasedmdesát let pro nadýchání zplodinami hoření a obtíže interního charakteru. Druhým pacientem předaným na urgentním příjmu byl devětačtyřicetiletý muž, rovněž s intoxikací kouřem. Další čtyři osoby záchranáři vyšetřili a ošetřili na místě události, jejich stav však nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. K zásahu a poskytnutí první psychické pomoci byl povolán také zdravotnický intervent ZZS MSK."

Hořelo v bytě ve třetím nadzemním podlaží panelového domu na ulici Alžírská.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K odvětrání domu byla nasazena přetlaková ventilace, zasahující jednotky provedly kontrolu a odvětrání všech bytů nad místem požáru. Krátce před jedenadvacátou hodinou se do nich jejich obyvatelé mohli postupně vrátit."

Předběžná škoda byla na místě odhadnuta na 500 tisíc korun, přesná příčina vzniku požáru je v šetření specialistů z řad hasičů i policie.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy