Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pár kradl v ostravských obchodech, co mohl. Čokolády, oblek, hry, parfémy i pamlsky pro psy

  • Ostrava,

Žena dělala křoví a muž mezitím bleskurychle kradl. Dvojice procházela ostravské obchody a zaměřovala se na různé zboží. V jednom případě ukradli během chvíle 93 čokoládových tyčinek, jinde brali parfémy, společenské hry nebo pamlsky pro psy. Muž v baru na Stodolní okradl i nepozornou ženu. Celkově napáchala dvojice škodu za 40 tisíc korun. Muž má už 18 záznamů v rejstříku trestů a už sedí ve vazbě.

zdroj videa: Policie ČR

Povedený zlodějský páreček se podařilo dopadnout ostravským policistům. Přijímali postupně oznámení o různých krádežích v obchodech a prověřováním zjistili, že krádeže mají na svědomí 42letý muž a 22letá žena. Pomohly hlavně kamerové záznamy. Na jednom je vidět, jak si muž během chvíle strčí do batohu 93 kusů čokoládových tyčinek.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jinde si v kabince oblékl společenský oblek, na který si dal své oblečení a následně s tímto přes pokladny odešel bez zaplacení, v knihkupectví opakovaně odcizili stolní hru, ale nejčastěji se soustředili na drogerie, kde brali především parfémy. V jednom případě pachatel navštívil také prodejnu s chovatelskými potřebami, kde odcizil několik kusů pamlsků pro psy."

Krádeže měly vždy stejný průběh. Žena dělala často křoví a muž mezitím nacpal zboží do tašky nebo batohu. V některých případech si ho dala žena do kabelky. Muž dokonce v jednom případě okradl v jednom baru na Stodolní nepozornou ženu. Z kabelky jí sebral peněženku s doklady, penězi a platební kartou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté muži prokázali celkem 13 skutků a z toho mu měla v 6 případech pomáhat 22letá žena. Komisař obvinil muže ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

V případě prokázání viny mu teď hrozí až 3 roky vězení. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena byla obviněna ze spáchání přečinu krádež ve formě spolupachatelství. Stíhaná je na svobodě a v případě prokázání viny ji hrozí až dvouleté vězení. Obě obviněné osoby s kriminalisty spolupracovaly, ke krádežím se doznaly a do výslechu shodně uvedly, že odcizené zboží měly obratem prodávat, získané peníze si rozdělit a použít pro svou potřebu."

Celkově způsobili škodu za téměř 40 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail