Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má zájemce o výstavbu Rezidence Stodolní. Za komplex polorozpadlých domů nabízí 24 milionů kč

  • Ostrava,

Jak už jsme vás informovali v těsném sousedství Stodolní ulice V Ostravě by měl vzniknout moderní multifukční komplex domů s byty a dalšími funkcemi. Město lokalitu nabídlo k prodeji a už má vážného zájemce, který nabídl zajímavý projekt.

Oblast zvaná Rezidence Stodolní je mezi ulicemi Porážkovou, Stodolní a Masnou a má téměř 4 tisíce metrů čtverečních, na kterých je asi 5 polorozpadlých domů. Záměr prodat tento komplex vyhlásilo město loni na podzim. Zájem projevili dva investoři, ale vyhověl pouze jeden. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Hodnotící komise nabídky posoudila tak, že jedna nevyhovuje. Zbývá jediná nabídka, ale zato podle nás velmi dobrá. Je to nabídka, kterou podává společnost Linkcity. Záměr je multifunkční komplex zahrnující jak funkci bydlení, tak i funkci komerční a volnočasovou. Přidanou hodnotou je, že autorem projektu je světoznámé architektonické studio Bogle Architects."

Komplex je městské památkové zóně a byl postaven ve třicátých letech. Celou oblast město postupně rekonstruuje a dostavuje tak, aby vznikla nová funkční čtvrť. Dominantou budou historická jatka. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Město staví galerii, tedy opravuje historická jatka, připravujeme stavbu prodloužení ulice Masné, podél které vznikají postupně bytové domy." 

Investor chce budovy převážně zbourat. Součástí projektu je i lávka přes Místeckou, která se bude rozšiřovat. Rezidence Stodolní by mohla být hotova v roce 2025. 

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail