Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž kradl zabezpečovací kabely na železnici v Ostravě, zastavil vlaky a tyčí ohrožoval techniky

  • Ostrava,

Až 8 let vězení hrozí muži, který mezi ostravskými železničními stanicemi Hlavní nádraží a Hrušov kradl bezpečnostní kabely podél trati. Policisté přijali první oznámení v loňském roce, muž ale ještě před jejich příjezdem utekl technikům. Zloděje se podařilo zadržet v půli ledna.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava v minulém roce přijali oznámení o poškození železniční tratě mezi stanicemi Ostrava Hlavní nádraží a Ostrava Hrušov, přičemž došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení a následkem toho nefungovala železniční doprava. Před samotným oznámením šli situaci prověřit mechanici, kteří zjistili, že došlo k poškození a částečnému odcizení zabezpečovacích kabelů. Z dálky slyšeli hluk, proto se za ním vydali. Na místě viděli muže, který stál u vytahaných kabelů ze žlabu, na zemi měl položenou sekeru a velký černý pytel. Reakce od možného pachatele byla okamžitá. „Nevolejte na mě policii“.

Technici proto muže vyzvali, aby s nimi šel k železničnímu mostu. Po chvíli chůze ale vzal ze země kovovou tyč a začal pracovníky zastrašovat. Pak z místa utekl. Přivolaní policisté zajistili stopy, které je přesvědčily o osobě pachatele. Vše nasvědčovalo, že zlodějem je 30letý muž s bohatou trestní minulostí. Podařilo se jej ale zadržet až později při kontrole v terénu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava v polovině ledna letošního roku prováděli kontrolní činnost železniční tratě poblíž stanice Ostrava Hrušov. Vzhledem k tomu, že v daném místě se pohyboval muž, který odpovídal popisu možného pachatele, na kterého byl vydán předchozí souhlas k zadržení, rozhodli se muže zkontrolovat. Podezření se potvrdilo a muž byl eskortován přímo do rukou kriminalistů."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava muže obvinil jednak z přečinu krádež ve stádiu pokusu a dále ze zločinů poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a také z vydírání. V případě prokázání viny muži hrozí až 8 let vězení. Při výslechu s policisty nespolupracoval a využil svého práva nevypovídat. Svým jednání způsobil předběžnou škodu společnosti 40.000,- Kč."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy