Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už druhý týden se hledá zaběhnutá border kolie Eli. Odměna za její nalezení už je 50 tisíc korun

  • Ostrava,

Už druhý týden hledají desítky a možná i stovky lidí zaběhlou fenku border kolie Eli. Odběhla od rodinného domku v Ostravě-Plesné a majitelé ji v noci marně stíhali. Od té doby denně pátrají. Rodina vypsala pro nálezce odměnu 50 tisíc korun.

Border kolie Eli se ztratila 16. ledna večer kolem 9 hodin, když se venčila u zahrady rodinného domku v lokalitě Hrabek v Plesné, která je hned u lesa. Ucítila srnku a byla pryč. Manželé za ní okamžitě vyběhli, ale lovecké pudy se projevily naplno a nepodařilo se jim ji odvolat. 

Eva Hozová, majitelka border kolie: "Běžela, štěkala na tu srnku a já jsem utíkala za ní. Volala jsem manželovi a on přišel taky, ale bohužel jsme ji nenašli." 

Od té doby ji rodina denně hledá všude po okolí a připojují se k nim známí i neznámí, kteří se o zaběhlé Eli dozvěděli ze sociálních sítí a nebo z plakátů, které visí po celém okolí. Nepomohly zatím pátrací akce ani dron. 

dobrovolníci: "Jsme taky pejskaři, tak jsme přišli pomoc." 
"Je to hodně na facebooku, začali jsme hledat už před pěti dny." 

Občas se někdo ozve, že podobného psa viděl a pátrání se okamžitě přesunuje. V pondělí a úterý se tak prohledávalo okolí Krásného Pole a Velké Polomi. 

Eva Hozová, majitelka border kolie: "Moc bych chtěla poprosit, jestli ji někdo má doma, aby mi ji prosím vrátil." 

Rodina už odměnu zvýšila na 50 tisíc korun a případným nálezcům radí, aby se Elinku nesnažili za každou cenu chytit, ale spíše ji sledovali a ihned volali na číslo 773 777 077. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy