Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedl za volant se zákazem řízení a vlastní hloupostí se nechal chytit strážníky

  • Ostrava,

57letý muž sedl za volant i přes zákaz řízení. Projížděl Slezskou Ostravou a nezastavil na stopce. To se mu vzápětí stalo osudným, protože za ním v tu dobu jela hlídka městské policie, která ho okamžitě zastavila.

Se zákazy ani s dopravními předpisy si nedělal těžkou hlavu řidič vozu Škoda ve Slezské Ostravě. V neděli krátce po třinácté hodině ignoroval dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a aniž by si všiml hlídky jedoucí za ním, pokračoval směle dál v jízdě.

Vladimíra Zapletalová, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků proto výše uvedené motorové vozidlo tovární značky Škoda na ulici Podzámčí ve Slezské Ostravě předepsaným způsobem zastavila. Na výzvu k předložení dokladů reagoval 57letý řidič vozidla tím, že si veškeré doklady zapomněl doma."

Touto lží si ale řidič nijak nepomohl. Strážníci nahlédli do databáze centrálního registru řidičů a zjistili, že muž má platný zákaz řízení.

Vladimíra Zapletalová, mluvčí MP Ostrava: "K tomu se strážníkům pod tíhou důkazů i sám doznal a rovněž sdělil, že si je vědom spáchání přestupku tím, že nerespektoval DZ „Stůj, dej přednost v jízdě!“. Na místo přivolaná hlídka kolegů z PČR si celou událost i s mužem převzala k dalšímu šetření."

Od začátku roku 2022 je to již třetí případ maření výkonu úředního rozhodnutí zachycený ostravskými strážníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy