Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava musel kvůli vysoké nemocnosti řidičů omezit další spoje

  • Ostrava,

Více než každý pátý řidič v pracovní neschopnosti. Vrchol pandemie dopadl i na zaměstnance Dopravního podniku Ostrava (DPO). Ten tak od 4. února přistoupil k dalšímu omezení dopravy. Na většině tramvajových linek se prodloužily intervaly, a tím se snížil celkový počet spojů. Tramvajový provoz MHD se tak přiblížil prázdninovému jízdnímu řádu.

Změny navazují na stávající platná dočasná omezení MHD zveřejněná již na webu www.dpo.cz/koronavirus. Tramvajový provoz v pracovní dny upravil DPO podle speciálního jízdního řádu, který cestující najdou na zastávkových jízdních řádech v nové kolonce pod názvem „zvláštní“. To v praxi znamená, že tramvajový provoz MHD se přiblížil prázdninovému jízdnímu řádu.

Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Jsme uprostřed další vlny epidemie. Aktuálně nemůže pracovat až 230 našich řidičů, z 1 059 členné posádky. Abychom minimalizovali nepohodlí, spojené s omezením provozu, budou na linky podle provozních možností přednostně nasazovány tramvaje s větší přepravní kapacitou. Prioritou je pro nás důvěra cestujících, tím pádem i jejich včasná informovanost o všech omezeních. Proto je přímo ve vozidlech s předstihem doprovází speciální hlášení o změnách, informace jsou vyvěšeny na zastávkách a podrobně jsou sepsány i na našem webu. Chceme být i nadále v těchto náročných týdnech spolehlivým partnerem všech na jejich cestách Ostravou a okolím, i když současná situace pro nás není jednoduchá."
Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail