Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté dopadli žháře, který zapaloval v Ostravě kontejnery na papír

  • Ostrava,

Kriminalisté z Ostravy-Hrabůvky objasnili téměř deset případů zahořených kontejnerů na papír. Zapalovali je napříč Ostravou donedávna ještě neznámí pachatelé. Oheň poškodil i vedle zaparkovaná auta. Celková škoda přesáhla 200 tisíc korun. Většinu kontejnerů zapálil 33letý recidivista.

zdroj videa: Policie ČR

Požáry kontejnerů zaměstnávaly hasiče i kriminalisty hlavně v Hrabůvce, Výškovicích, ale i na Dubině. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté od listopadu loňského roku do současnosti pátrali po možných pachatelích, kteří se zřejmě mohli bavit tím, že zapalovali kontejnery na papíry. V mnoha případech od těchto vzplály další vedle stojící kontejnery a žárem také byla poškozena v blízkosti zaparkovaná vozidla."

Škoda se vyšplhala přes 200 tisíc korun. Nakonec se ukázalo, že některé z požárů měl mít na svědomí muž z Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Operativním šetřením a místní znalostí kriminalisté žháře ztotožnili. Jednalo se o 33letého recidivistu, který má v rejstříku trestu osm záznamů majetkového charakteru."

Už v minulosti měl obdobným způsobem zapalovat odpadky v kontejnerech.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ke svému jednání se doznal, důvod svého jednání však nedokázal vysvětlit. Celkem mu bylo dokázáno osm skutků a celková škoda byla téměř 140.000,- Kč. Komisař 3. oddělení obecné kriminality na konci ledna ve zkráceném přípravné řízení sdělil muži podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci."

Teď může jít až na jeden rok za mříže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy