Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava má novou angiolinku. jde o nemodernější zařízení v MS kraji

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava pokračuje v modernizaci svého přístrojového vybavení a na této cestě ji velmi posune i nová angiolinka na kardiologii. Jde o nejmodernější zařízení na vyšetření srdce a cév v Moravskoslezském kraji.

Nemoci srdce a cév patří v Česku k nejčastějším příčinám úmrtí. Situace se ale zlepšuje a počet hospitalizovaných pacientů s infarktem miokardu klesl za 10 let asi o čtvrtinu. Klesá i počet úmrtí. Jedním z hlavních důvodů je nástup moderních technologií. Městská nemocnice Ostrava má nově k dispozici nejmodernější angiolinku. 

Kamil Novobilský, zástupce primáře Kardiologie MNO : „Nový rentgenový přístroj významným způsobem rozšiřuje naše možnosti zobrazení srdečních cév v nejvyšší kvalitě a je vybaven také dalšími invazivními metodami včetně zobrazení vnitřního průsvitu cév nebo měření tlaků přímo v koronární tepně.“

Sledujete operaci muže, který měl v noci infarkt a dnes je na nové angiolince maximálně šetrně operován. Lékař v reálném čase přesně vidí, kde je céva ucpaná a může tak rychle a efektivně pacientovi pomoci. 

Roman Štípal, kardiolog MNO: "Když balónek roztáhneme, tak stent vtlačíme do stěny tepny a jelikož je potažen léky, které zabraňují zužování té tepny, tak výsledky jsou velmi dobré." 

Novou angiolinkou projde ročně 1600 pacientů. Asi 900 z nich je vyšetřeno plánovaně, ostatní jsou akutní případy.

Kamil Novobilský, zástupce primáře Kardiologie MNO: "Další výhodou přístroje je nižší záření, jak pro pacienta, tak pro personál." 

Nová angiolinka nahradila 10 let starý přístroj. Vyšla na téměř 30 milionů koruna byla hrazena s projektu  Evropské unie. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail