Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoo už prodloužila otevírací dobu o dvě hodiny navíc

  • Ostrava,

Od 1. března se Zoo Ostrava vrátila k obvyklé otevírací době. Lidé si tak mohou užít prohlídku areálu o dvě hodiny déle. Během jarních prázdnin je možné nahlédnout mimořádně i do výukového centra.

Areál Zoo Ostrava je od března otevřen od 9 do 18 hodin. Pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve, tj. v 17 hodin. Kdo do zoo zavítá v době jarních prázdnin, které pro jednotlivé okresy trvají až do 18. března, může se podívat i do výukového centra zoo, které je běžně pro veřejnost uzavřeno.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Zde si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze, obratel keporkaka, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, např. ptáků přilétajících na krmítka, největšího pěvce světa a řadu dalších. Mnohé preparáty si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku tygra, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona a další."

Výukové centrum je otevřeno ve všední dny mezi 12. a 14. hodinou. Zájemci jej najdou v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy