Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě po kolapsu řidička autoškoly nabourala do sloupu, lidé jí okamžitě poskytovali první pomoc

  • Ostrava,

Boj o život sváděli nejdříve svědci a následně záchranáři u 57leté řidičky autoškoly, která havarovala v Ostravě-Třebovicích do sloupu.

Nehoda se stala v úterý o půl čtvrté odpoledne v Třebovické ulici poblíž křižovatky Pod Výhonem. V té době neměla učitelka ve voze žádného žáka. Okamžitě po nehodě začali ženě první pomoc poskytovat svědci a za chvíli také zdravotníci záchranné služby. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Řidička cestovala ve vozidla sama. Okolnosti nehody vyšetřují policisté. Není vyloučeno, že u řidičky nastala náhlá zdravotní indispozice. Po nehodě musela být resuscitována."

Záchranná služba ženu převezla do Fakultní nemocnice v Ostravě. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zdravotnická záchranná služba zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla v ostravské části Třebovice. V půl čtvrté převzali krajští operátoři tísňové volání ke střetu automobilu se sloupem. Na pomoc vyslali tým rendez-vous s lékařkou a posádku rychlé zdravotnické pomoci. Sedmapadesátiletou ženu z havarovaného vozidla vyprostili svědkové nehody. V okamžiku příjezdu posádek jí byla poskytována nepřímá srdeční masáž, ve které pokračovali i záchranáři, protože nejevila známky života. V rámci rozšířené resuscitace zajistila zasahující lékařka její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Pacientku bylo nutno opakovaně defibrilovat. Za podpory léků, které posádky podávaly vstupem do kostní dřeně, se podařilo obnovit krevní oběh. Následně byla žena v kritickém stavu přepravena na urgentní příjem FN Ostrava. U pacientky záchranáři neobjevili žádná zjevná poranění a okolnosti události svědčily pro možnost náhlých interních obtíží s poruchou vědomí a následnou nehodou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail