Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna plynovodu a údržba silnice uzavřela do konce července kus ulice Na Baranovci v Ostravě

  • Ostrava,

Ostravské komunikace začaly s opravou silnice v ulici Na Baranovci. Kromě toho čeká ulici také rekonstrukce plynovodu. V úseku od křižovatky s Těšínskou až po ulici Na Františkově se proto ulice uzavřela. Opravy jsou plánovány až do 29. července.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "V dubnu a květnu se tu bude provádět výměna plynovodu, která je koordinována s našimi opravami. Budeme opravovat takzvané neúnosné vrstvy, obruby, kostky a přídlažbu. Dále chystáme sanace a následně pak pokládku živic."

Termín uzavírky je stanoven od dubna až do 29. července. Po celou dobu bude ulice v uvedeném úseku úplně uzavřená pro veškerý silniční provoz. Výjimku budou mít jen vozidla stavby, složek IZS a po dohodě se zhotoviteli stavby i obsluha a zásobování přilehlých objektů.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Rekonstrukce ulice Na Baranovci si vyžádá 14 milionů korun. Důvodem zásahů v této lokalitě je fakt, že se vozovka páteřní komunikace k husté zástavbě dostala do havarijního stavu."

Ostravské komunikace letos plánují opravy za více než 60 milionů korun. Největší náklady, přes 30 milionů korun, si vyžádá lávka ve Slezské Ostravě, která vede z ulice Nejedlého přes Českobratrskou u stadionu Bazaly. Druhou největší akcí bude oprava komunikace Na Rovince v průmyslové zóně Hrabová. Ta je v hodnotě zhruba 20 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail