Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělník v Ostravě nevědomky řízl do bomby rozbrušovačkou, po explozi přišel o život

  • Ostrava,

Ulicí Knüpferova v Ostravě-Hulvákách otřásla v pátek ráno silná exploze. Dělníci tady při výkopových pracích narazili na nevybuchlou bombu, která bohužel explodovala. Jeden člověk na místě zemřel a další utrpěl zranění. Proběhla evakuace desítek lidí z okolních domů.

reportáž zpracovaná z místa události

Krátce po 8:00 hodině ráno otřásla okolím hulváckého kopce silná exploze. Dělníci v ulici Knüpferova kopali dešťové svody a v zemi narazili na něco, co připomínalo staré železo. Bohužel to byla nevybuchlá munice. Když chtěli předmět vykopat, tak explodoval.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté na místě pracují s verzí, že muž si zřejmě myslel, že se jedná o staré kanalizační odpadní vedení. Kotoučovou rozbrušovačkou do něj říznul a následně došlo k explozi. Na místo okamžitě zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři, hasiči, policisté i strážníci Městské policie Ostrava."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětačtyřicetiletý muž, který na místě pracoval, utrpěl při výbuchu mnohočetná poranění více částí těla. V okamžiku příjezdu posádek ZZS nejevil žádné známky života a zasahující lékařka již mohla pouze konstatovat jeho smrt. Druhý, jednatřicetiletý muž, byl blízkou explozí odhozen a záchranáři jej ošetřili se středně těžkým poraněním hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na urgentním příjmu ostravské Městské nemocnice."

Proběhla evakuace okolních domů a povoláni byli také pyrotechnici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Evakuováno bylo 50 osob. Evakuace byla ukončena před 10:00 hodinou. Z předběžně zjištěných informací nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o blíže nezjištěnou munici. Na místě probíhají práce policejního pyrotechnika."

Ulice U Koupaliště byla částečně neprůjezdná, policisté řidičům doporučovali se tomuto místu nejlépe vyhnout. Na místě zasahovaly dvě desítky hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči v první fázi (po osmé hodině ranní), kdy ještě nebyla známa příčina tragické exploze, kontrolovali v domě i okolí, zdali nedošlo k úniku plynu. Využívali k tomu specializované měřící přístroje. Zapojili se do evakuace celkem pěti desítek osob, 11 z nich odvezli evakuačním autobusem Karosa na nedaleké hřiště, kde zatím čekají v teple restaurace na ukončení činnosti složek IZS na místě zásahu."

Zásah byl na místě ukončen v 15:15 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy