Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě explodovala ve výkopu u domu munice. Na místě zemřel jeden dělník

  • Ostrava,

Ostravu ráno vyděsila mohutná exploze, která otřásla městskou částí Hulváky. Při rekonstrukci bytového domu narazili dělníci ve výkopu na nevybuchlou munici, která bohužel explodovala. Jeden z pracovníků byl mrtvý na místě a další musel být převezen do nemocnice.

V pátek v sedm hodin a padesát minut se ozval na Hulváckém kopci v Ostravě mohutný výbuch. Jde o lokalitu, kde je několik vysokých bytových domů, ve kterých žijí stovky obyvatel. Z oken vyděšeně vykukovali lidé. Nikdo nevěděl, co se stalo. 

anketa, obyvatelé Hulvák: "Zatřepalo to barákem a na ulici bylo plno dýmu."

"To víte, že jsem se bála, fakt jo." 

"Okno ze světlíku se rychle otevřelo, myslela jsem, že větrem a pak bouchly i dveře." 

Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Ukázalo se, že dělník, který pracoval na dně výkopu u bytového domu narazil na rezavou trubku, kterou se snažil odstranit. Bohužel došlo k výbuchu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při výkopových pracích došlo k explozi a následnému úmrtí jedné osoby. Další osoba byla zraněna. Podle předběžných informací se může jednat o munici."  

Druhý dělník musel být převezen do nemocnice. Střepiny, díky hloubce výkopu, letěly vzhůru, takže další škody nenapáchaly.  

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Devětačtyřicetiletý muž, který na místě pracoval, utrpěl při výbuchu mnohočetná poranění více částí těla. V okamžiku příjezdu posádek ZZS nejevil žádné známky života a zasahující lékařka již mohla pouze konstatovat jeho smrt. Druhý, jednatřicetiletý muž, byl blízkou explozí odhozen a záchranáři jej ošetřili se středně těžkým poraněním hlavy."

Na místo dorazili pyrotechnici a ti ihned nechali vyklidit všechny domy v perimetru 300 metrů. O obyvatele se postarali hasiči a později radnice.

Patrik Hujdus, starosta Mariánských Hor a Hulvák: "Ti, kteří neměli kam jít, jsou v hospůdce u nedalekého hřiště Slovanu, kde je o ně postaráno. Nechali jsme jim uvařit čaj, kávu, připravujeme pro ně občerstvení." 

Pyrotechnici pak museli výkop prozkoumat, jestli je bezpečný. Náš kraj patří kvůli Ostravsko opavské operaci k lokalitám se největším množstvím nálezů munice. Tragicky ale končí tyto události jen výjimečně. 

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail