Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj aut z Ostravy je za mřížemi. Na krku má přes 50 krádeží i vloupání do vozidel

  • Ostrava,

Mimořádně pilného zloděje zadrželi v minulých dnech ostravští kriminalisté. Za ani ne půl roku mu prokázali přes 22 vykradených nebo odcizených vozidel. Benzín do kradených aut zásadně neplatil, ale ujížděl od čerpacích stanic.

Od prosince roku 2021 pátrali kriminalisté po muži, který se vloupával do vozidel a v několika případech ukradl auta celá. V pár případech se na místa, kde byl úspěšný, vracel i v průběhu jedné noci několikrát a dokonce se stihl i převléct do jiného oblečení, aby zmátl vyšetřovatele. V jednom případě kradl i v autobazaru a to hned dvakrát během krátké chvíle.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zřejmě nečekaná porucha vozidla způsobila, že auto neznámý pachatel odstavil na křižovatce ulic Mariánskohorská s Nádražní, a ještě v tu noc se vrátil do autoservisu pro jiné vozidlo, se kterým už odjel."

Dopadení pachatele pomohla náhoda, kdy ho policejní hlídka nachytala v kradeném autě. Kriminalisté zjistili, že jde o 45letého 26 krát trestaného muže, který byl v létě propuštěn z vězení. Dlouho sekat dobrotu nevydržel. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Soud na muže uvalil vazbu. Celkem se dopustil 6 trestných činů. V případě prokázání vinny mu hrozí až 3 roky vězení." 

V řadě případů se zloděj vloupal do auta, ve kterém si všiml něčeho, co se dalo zpeněžit. Před tím policisté často varují. 

Petr Směták, vedoucí oddělení prevence PČR MS kraje: "Je důležité nenechávat v autě nic cenného, jako třeba notebook nebo nějaké tašky či drahé oblečení. Je lepší schovat i navigaci."  

Vykrádání aut patří mezi nejčastější trestné činy a policie proto znovu řidičům radí, aby nenechávali ve vozech nic cenného a vždy řádně zamykali. 

Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail