Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

1. máj v Zoo Ostrava: Den pro ukrajinské zoologické zahrady

  • Ostrava,

První květnový den je bezesporu spojen s tradicí políbení pod rozkvetlým stromem. Kdo se chystá v neděli do ostravské zoologické zahrady, může tuto tradici dodržet na řadě míst v areálu. V zoo se tento den tradičně koná i akce spojená s ochranou ohrožených druhů a fungováním moderních zoologických zahrad, a to ve spolupráci se školami a školkami z Moravskoslezského kraje. Letos budou aktivity zaměřené na pomoc ohroženým ukrajinským zoologickým zahradám.

Nedělní program v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava bude probíhat od 10 do 16 hodin a bude věnován pomoci ohroženým lidem a zvířatům v ukrajinských zoologických zahradách. Tamní chovatelé se všemi možnými způsoby snaží pečovat o zvířata a také je chránit před hlukem z výbuchů, který zvířata velmi stresuje.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Někteří kolegové za to dokonce zaplatili svým životem. Do pomoci se mohou zájemci zapojit v rámci prvomájového programu, který zoo připravila společně s žáky a jejich učiteli z několika základních a mateřských škol, a také prostřednictvím speciálního podúčtu sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“. Číslo účtu: 43-6804660247/0100, variabilní symbol: 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina”."

Získané peníze pomohou zajistit krmení, veterinární prostředky a další potřebný materiál. Následně budou využity pro obnovu poničených areálů.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail