Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě driftovali senioři. Nejstaršímu smykujícímu důchodci bylo 88 let

  • Ostrava,

Ostravské Centrum bezpečné jízdy se zapsalo do České knihy rekordů! Na jeho dráze driftovalo najednou 13 seniorů a pozor, nejstaršímu důchodci bylo 88 let a smyky zvládal i ve svém věku bravurně.

Pan Otakar Buš má 88 let a téměř 70 let už řídí auta. Za tu dobu jich vystřídal 15, ale neustále nemůže zapomenout hned na to první, což byl legendární Trabant. Autem jezdí dodnes a velmi rád využil možnost zdokonalit se v jízdě ve smyku tzv. driftování.  

Otakar Puš,  88letý řidič: "Hodnotím to velice kladně a myslím, že by to měl absolvovat každý řidič." 

Kontrola smyku navazuje na kurzy projektu Jedu s dobou, který mohli absolvovat senioři nad 65 nejen, aby se zdokonalili v jízdě, ale také dozvěděli novinky ve vyhlášce.

Dalimil Frič, ředitel Centra bezpečné jízdy Libros: "Toho projektu se za 5 let na 8 polygonech celé ČR zúčastnilo možná 30 tisíc seniorů. Šlo o to, aby měli z toho ježdění radost a aby se nebáli." 
Petr Štencel, vedoucí dopravní policie MS kraje: "Senioři mají pomalejší reakční dobu, více uvažují, ale můžeme říct, že nějaký výkyv v nehodovosti u seniorů neevidujeme." 

Organizátoři pozvali na polygon i zástupce Agentury Dobrý den, která eviduje České rekordy. Padly hned dva. Nejvíce driftujících seniorů a nejstarší driftující senior.

Luboš Rafaj, zástupce agentury Dobrý den: "Když pomineme, že je to vlastně rekord, tak je to věc, která by měla říct lidem pojďte a naučte se jezdit autem, protože je nás na těch silnicích stále více." 

Mezi řidiči byly i dvě ženy a i ony předvedly perfektní zvládnutí smyku. Podle odborníků nejsou problémem na silnicích senioři, ale mladí jezdci do 24 let.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy