Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě driftovali senioři. Nejstaršímu smykujícímu důchodci bylo 88 let

  • Ostrava,

Ostravské Centrum bezpečné jízdy se zapsalo do České knihy rekordů! Na jeho dráze driftovalo najednou 13 seniorů a pozor, nejstaršímu důchodci bylo 88 let a smyky zvládal i ve svém věku bravurně.

Pan Otakar Buš má 88 let a téměř 70 let už řídí auta. Za tu dobu jich vystřídal 15, ale neustále nemůže zapomenout hned na to první, což byl legendární Trabant. Autem jezdí dodnes a velmi rád využil možnost zdokonalit se v jízdě ve smyku tzv. driftování.  

Otakar Puš,  88letý řidič: "Hodnotím to velice kladně a myslím, že by to měl absolvovat každý řidič." 

Kontrola smyku navazuje na kurzy projektu Jedu s dobou, který mohli absolvovat senioři nad 65 nejen, aby se zdokonalili v jízdě, ale také dozvěděli novinky ve vyhlášce.

Dalimil Frič, ředitel Centra bezpečné jízdy Libros: "Toho projektu se za 5 let na 8 polygonech celé ČR zúčastnilo možná 30 tisíc seniorů. Šlo o to, aby měli z toho ježdění radost a aby se nebáli." 
Petr Štencel, vedoucí dopravní policie MS kraje: "Senioři mají pomalejší reakční dobu, více uvažují, ale můžeme říct, že nějaký výkyv v nehodovosti u seniorů neevidujeme." 

Organizátoři pozvali na polygon i zástupce Agentury Dobrý den, která eviduje České rekordy. Padly hned dva. Nejvíce driftujících seniorů a nejstarší driftující senior.

Luboš Rafaj, zástupce agentury Dobrý den: "Když pomineme, že je to vlastně rekord, tak je to věc, která by měla říct lidem pojďte a naučte se jezdit autem, protože je nás na těch silnicích stále více." 

Mezi řidiči byly i dvě ženy a i ony předvedly perfektní zvládnutí smyku. Podle odborníků nejsou problémem na silnicích senioři, ale mladí jezdci do 24 let.  

Nahlásit chybu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail